Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 25 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Graphic Tablets, Digital Tablets |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 360mm |
| Tablet Width | 240mm |
| Material | Plastic and ABS |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| HUION Model | H1060P |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Color | Black |
| Pen Technology | Electromagnetic Resonance |
| Dimension | 360 x 240 x 10mm |
| Working Area | 254 x 158.8mm (10 x 6.25in) |
| Report Rate | 233PPS |
| Sensing Height | 10mm |
| Net Weight | 770g |
| Press Keys | 12 Customized Press Keys 16 Customized Soft Keys |
| Digital Pen | PW100 |
| OS Support | Windows 7 or later, MacOS 10.11 or later |
| Tilt | 60 Degrees |
| Feature | with OTG adapter-support Android |
Instock
There are no reviews yet.