Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 30 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Pen Tablet Monitor, Digital Tablets |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size(diagonal) | 15.6" |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 437.8MM |
| Tablet Width | 251.2MM |
| Material | OTHER |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| LCD Type | IPS |
| Active Area | 344.16 x 193.59mm |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Gamut | 120% sRGB |
| Display Color | 16.7M(8bit) |
| Pen Technology | Battery-Free Electromagnetic Resonance |
| Sensing Height | 10mm |
| Report Rate | 266PPS |
| Tilt | 60 |
| Touch Bar | Yes |
| Digital Pen | PW507 |
| Press Keys | 6 Programmable Press Keys |
| Dimension | 437.8 x 251.2 x 11.5mm |
| Net Weight | 1.35Kg |
| Colour | Silver Black |
| AG Glass | YES |
| Full Lamination | YES |
| OS Support | Windows 7 or later, macOS 10.12 or later |
Instock
There are no reviews yet.