Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.527 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 29 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | huina 550HD |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 20-30minute |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.