Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 37 × 37 cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | JD-189 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 50-60 minutes |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 3S, 11.1V |
| Remote Distance | 20Mteters |
| Material | Metal |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL, Model |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.