Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 27 × 34 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30mins |
| Remote Distance | 30meters |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 59*21.5*24.5CM |
| Model Number | 599/1599 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| HUI NA 599 | HUI NA TOYS |
| Engineering vehicle | 1599 |
| excavator | 1:14 |
| RC | HUI NA |
Instock
There are no reviews yet.