Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 5 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 809 Mini RC boat |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | 12min |
| Remote Distance | 15m |
| Dimensions | 7.8*27*21mm |
| Max Speed | 5km/h |
| Charging Time | 20min |
| Frequency | 2.4GHZ |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.