Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 26.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 33 × 46 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Rotation Rate(RPM) | 1130 |
| Voltage (V) | 120V, 110V or 220V |
| Power (W) | <750W, 1300 |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Model Number | BTB-202 |
| Capacity (Cup) | 12PCS |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 47.5*24.6*37 |
| Housing Material | ABS.SUS |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Espresso Coffee Maker, Automatic Coffee Machine |
| Operating Language | English, German, French |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Water Tank | 3.5L or connect to external barreled water |
| Bean Tank | 250g |
| Pump | Italian pump ULKA 19 bar |
| Net Weight | 13.5kg |
| Language | 8 LAGUAGES or customized |
| Beverages | 16 |
| Coffee type | Cappuccino.Latte.Espresso. Americano etc |
| customize | logo, packing, UI, language |
| Material | ABS+stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.