Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 17 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Functions | Built-in steam generator |
| Water tank | Less than 1L |
| Steam power | Less than 120 g/min |
| Weight | Regular (1.3-1.5 kg) |
| Mini Type | No |
| Cord Length (m) | 1.5-1.9 m |
| Soleplates Material | Ceramic |
| Model Number | HG-1215 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Coated Baseplate |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | Two Gears |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >2000W |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| rated power | 2600 |
| Bottom plate material | Coated baseplate |
| Temperature control method | Mechanical temperature regulation |
| rated voltage | 200-240 |
| Rated frequency | 50 |
| Temperature control gear | Three gear temperature regulation |
Instock
There are no reviews yet.