Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 46 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Baking Stall | above 5 |
| Timing | 13 hours |
| Time to market | May-15 |
| Liner Material | Teflon Coating Liner |
| Rated Frequency | 50HZ |
| LCD | Yes |
| Heating Method | Electric heating tube |
| Max. Reservation Time | 13 hours |
| Controlling Mode | Computerized |
| Material | Plastic |
| Function | Fermenting Equipment, Fermentation, dough |
| Certification | CE, GS |
| Capacity | 501-800g |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | <500w |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Maximum capacity | 500g (inclusive)-800g (Exclusive) |
| Body material | Plastic |
| Rated Power | 420W |
Instock
There are no reviews yet.