Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.068 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Name | HT662 Brake fluid test pen |
| detection | DOT3/DOT4/DOT5.1 |
| Moisture detection range | 0%~4% |
| Accuracy | ±0.3% |
| Brake oil water content 1 | 0~2%, Can be used normmally |
| Brake oil water content 2 | Less than 2.5%, Still can use |
| Brake oil water content 3 | More than 3%, Need to replace |
| Alarm method | Sound and light alarm |
| Backlight | Red and green backlight |
| Power supply | 2×1.5v AAA batteries(not included) |
| Size | 157mmx27mmx23mm |
Instock
There are no reviews yet.