Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Meters | Other, 500M 1000M |
| Model Number | LV-5001000-x4-ssR |
| Buoyancy Characteristic | Sink Tip Floating Line |
| Shape | Level |
| With Ruler or Not | No |
| With Scale or Not | No |
| Position | Ocean Boat Fishing, Ocean Rock Fshing, Ocean Beach Fishing, LAKE, River, Reservoir Pond, stream |
| Material | braided wire |
| Brand Name | ASCON FISH |
| Origin | Mainland China |
| Metrail | PE fiber |
| Color | never faded Red |
| Diameters | 0.06 0.08 0.14 0.16 0.18 0.20 0.3 0.4 0.5 0.55mm |
| LB | 2 4 6 8 10 15 25 30 35 40 50 60 80 90 100LB |
| FeatureA | Strong PE, Japan Material, tough and durable |
| FeatureB | Extremely Low Smoother |
| Strands | 4 weaves |
Instock
There are no reviews yet.