Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 12 × 9 cm |
| Usage | Home DIY |
| Weight | 0.5 |
| Dimensions | 190*40mm |
| No-Load Speed | 3600rpm |
| Rated Voltage | 3.6V |
| Certification | CE, FCC |
| Model Number | Bosch GO3 |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 360r/min |
| Max. Torque | 5N.m |
| Power Source | Battery |
| Brand Name | Bosch |
| Type | Cordless Screwdriver |
| BOSCH Model | go |
| Chuck | 1/4 '' hexagonal (universal) |
| Maximum screw diameter | 5mm |
| battery capacity | 2Ah |
| Feature 1 | 7+1 gears |
| Feature 2 | Smart Stop |
| Feature 3 | Dual Activation |
| Feature 4 | Cordless Electric Screwdriver |
| Feature 5 | Cordless mini driller |
| Feature 6 | Bosch Power Tools |
| Feature 7 | Screw driver |
| Feature 8 | Bosch Professional |
Instock
There are no reviews yet.