Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 12 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | Bosch |
| Certification | CE, FCC |
| Model Number | Bosch ProPruner |
| Scissor Type | SINGLE |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Maximum wood (branches) cutting capacity | 25mm |
| Power by | 12V lithium battery |
| Tool size (width x length x height) | 110 x 311 x 56 mm |
| Weight including battery | 1 kg |
| Feature 1 | Bosch Pro Pruner |
| Feature 2 | Electric Pruning Shears |
| Feature 3 | Electric Pruning Shear |
| Feature 4 | Cordless Pruning Shears |
| Feature 5 | Garden Scissors |
| Feature 6 | Garden Power Tool |
Instock
There are no reviews yet.