Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 12 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | Bosch |
| Certification | CE, FCC |
| Scissor Type | DUAL |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Maximum wood (branches) cutting capacity | 25mm |
| Power by | 12V lithium battery |
| Tool size (width x length x height) | 110 x 311 x 56 mm |
| Weight including battery | 1 kg |
| Feature 1 | Power display |
| Feature 2 | Up to 4500 cuts per battery |
| Feature 3 | Brushless Motor |
| Feature 4 | Electric Shear |
| Feature 5 | Cordless Shear |
| Feature 6 | Garden Scissors |
| Feature 7 | Cordless Pruning Shears |
| Feature 8 | Electric Scissor |
| Feature 9 | Electric Cutter |
Instock
There are no reviews yet.