Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 15 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 2324 |
| Release Date | Spring2018 |
| Level Of Practice | Advanced |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | TPR |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | WOMEN, Women/Girls |
| Brand Name | DITSOM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Color | Dark tan |
| OEM | Available |
| Heel | 7.5/8.5CM |
Instock
There are no reviews yet.