Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 13 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE |
| Max Output | 23w |
| Shell Material | Metal |
| Features | Digital display |
| Support Quick Charge Technology | Two-way Quick Charge |
| Input Interface | Micro USB |
| Output Interface | Double USB, USB-Type C |
| Battery Type | Li-polymer Battery, Lithium Ion Battery |
| Brand Name | BASEUS |
| Origin | Mainland China |
| Type | Portable Power Bank |
| Capacity | 10000mAh 3.7V 37Wh |
| Rated Capacity | 5800mAh |
| Energy Conversion Rate | more than 75% |
| Micro Input | 5V/2A, 9V/2A Max |
| Type C Input | 5V/3A, 5.5V/3A, 9V/2A Max |
| USB 1 Output | 4.5V/5A, 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A Max |
| USB 2 Output | 4.5V/5A, 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A Max |
| Type C Output | 5V/3A, 9V/2A, 9V/2.22A, 12V/1.5A Max |
| Type C + USB 1 Output | 5V/3A Max |
| Type C + USB 2 Output | 5V/3A Max |
| USB 1 + USB 2 Output | 5V/3A Max |
| Type C + USB 1 + USB 2 Output | 5V/3A Max |
Instock
There are no reviews yet.