Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP67 |
| Material | Li-ion |
| Storage Channel | UV-9R Battery Only |
| Frequency Range | UV-9R Battery Only |
| Dimensions | UV-9R Battery Only |
| Model Number | UV-9R |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Voltage | DC 7.4V |
| Net Weight | 40G |
| Color | Black |
| Package | Bag |
| Feature 1 | uv 9r accessories |
| Feature 2 | uv 9r battery |
| Feature 3 | uv 9r plus accessories |
Instock
There are no reviews yet.