Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 10 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 3200 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP55 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999CH |
| Frequency Range | 144-148MHz 420-450MHz |
| Dimensions | 123 x 58 x 31 MM |
| Model Number | Wouxun KG-UV9D Mate |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Power | 10W Powerful |
| Battery | 3200mAh Li-ion Battery |
| Repeater | Cross Band Repeater |
| bands | Seven Bands Reception and Dual Bands Transmission |
| FM radio and | Air band |
| Classic Circuit | Excellent Performance |
| Multi-Band | Multi-functional |
| Version | Upgrade of KG-UV9D Plus |
Instock
There are no reviews yet.