Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2800mAh/4800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP67 |
| Material | Li-ion Battery |
| Storage Channel | Only Battery |
| Frequency Range | Only Battery |
| Dimensions | 10cm*5.5cm*2.5cm |
| Model Number | Original Baofeng UV-9R, BF-UV9R Pro UV-9R Plus Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Capacity | 2800mAh/4800mAh |
| Voltage | DC 7.4V |
| Color | Black |
| Charging method | USB Type-C Charging |
| Features | Enlarge Thicker |
| Compatible with 1 | BAOFENG UV-9R Plus /UV-9R Plus MK1 |
| Compatible with 2 | UV-9G |
| Compatible with 3 | UV-9R Pro / UV-9R Pro V1/UV-9R Pro V2 |
| Compatible with 4 | T57 / BF-T57 / GMRS-9R |
| Compatible with 5 | UV-XR |
Instock
There are no reviews yet.