Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800 and 2800 Optional |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Li-ion Battery |
| Storage Channel | 2800mAh and 3800mAh Battery |
| Frequency Range | BF-UV82 Battery |
| Dimensions | Enlarge 3800mAh/2800mAh Battery |
| Model Number | Baofeng UV-82 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Capacity | 3800mAh/2800mAh Optional |
| Voltage | DC 7.4V |
| Net Weight | 140G |
| Operated Temperature | -30c-+60c |
| Color | Black/Camouflage |
| Feature1 | USB Charger Jack |
| Feature2 | USB Charger Cable |
| Feature3 | Baofeng UV-82 Walkie Talike Battery |
| Compatible With | Walkie Talkie UV-82HP Battery |
| Compatible With1 | UV-8D UV-89 Radio Battery |
| Compatible With2 | UV-82HX Battery |
| Compatible With3 | UV-82 Plus Two Way Radio Battery |
Instock
There are no reviews yet.