Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.447 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Output Power(w) | 5w-10w, 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity, High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45, IP45 |
| Material | Plastic, Plastic |
| Storage Channel | 999, 999 |
| Frequency Range | Multi Band, Multi Band |
| Dimensions | 13cm * 3cm * 5.5cm, 13cm * 3cm * 5.5cm |
| Model Number | UV-13 PRO, UV-13 PRO |
| Walkie Talkie Type | Portable, Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | FCC, CE |
Instock
There are no reviews yet.