Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.445 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 9 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 136-174MHz 400-520MHz |
| Dimensions | 13cm * 3cm * 5.5cm |
| Model Number | UV-13 PRO |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.