Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | ABS+PC |
| Storage Channel | Battery |
| Frequency Range | BF-888S Battery |
| Dimensions | Battery |
| Model Number | BL-1 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Capacity | 1500 |
| Voltage | DC3.7V |
| Net Weight | 40G |
| Color | Black |
| Package | Bag |
| Type | Accessories |
| Compatible 1 | BF888S Pro |
| Compatible 2 | Baofeng BF-888S |
| Compatible 3 | BF-777S |
| Compatible 4 | BF-666S |
| Compatible 5 | BF-C1 |
| Compatible 6 | H777/H-777 |
Instock
There are no reviews yet.