Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 45 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 400w |
| Function | regular grade, Multi-function Baking Oven |
| Capacity | 20-25L |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | YXD-8A |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 835*800*571mm |
| Power | 6.4KW |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Weight | 58KG |
| Voltage | 220V |
| Application fields | Bakery |
| Raw material | bread |
| Output product name | Bread Baking |
| Machinery Function | Bread Baking |
| Applicable Industries | Restaurant, Food Shop |
| Key Selling Points | Multifunctional |
| After Warranty Service | Online support |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Product name | Commercial Bakery Oven |
| Application | Bread Bakery Machine |
| Type | Bakry Oven |
| Usage | Bakery Machines Electric Pizza Oven |
| Keyword | Industrial Baking Oven |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Material | Stainless Steel 201 |
| MOQ | 1 Set |
| Power Source | Electricity |
Instock
There are no reviews yet.