Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 32 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | 1-2 people |
| Capacity (Quart) | 2.5L |
| Outer Pot Material | STAINLESS STEEL |
| Material of Inner Pot | Ceramic Crystal Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Pressure Release Device, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Capacity | <3L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | <800W |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Volume | 2.5L |
| Pressure cooker function | Stewed, reserved, steamed, boiled |
| Liner quantity | Single Liner |
| Material of liner | Inner tank of ceramic crystal |
| Whether intelligence is supported | Support |
| Control mode | Microcomputer type |
| Pressure discharge mode | Automatic pressure discharge |
Instock
There are no reviews yet.