Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 24 × 9 cm |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | 55g |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | 80-100m |
| Video Capture Resolution | other |
| CE | Type |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | C129V2 |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 1 Battery |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | / |
| Charging Time | 60min |
| Charging Voltage | / |
| Dimensions | 31*24*8.6 |
| Remote Distance | 80-100m |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Color | frosted silver |
| Feature1 | c129 v2 helicopter |
| Feature2 | c129 v2 rc helicopter |
| Feature3 | c129v2 rc helico |
| Feature4 | rc era c129v2 |
| Feature5 | heli rc era c129 |
| Feature6 | c129 v2 rc helico |
Instock
There are no reviews yet.