Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.64 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 18 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | 3.7V 800MAH lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Remote Distance | 35m |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 17*16.6*13cm |
| Model Number | UJ99 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Juscont |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Function 1 | Lighting |
| Function 2 | Music |
| Function 3 | Left turn |
| Function 4 | Right turn |
| Function 5 | Forward |
| Function 6 | Back |
Instock
There are no reviews yet.