Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | Other Battery |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Product name | Six wheel remote-controlled heavy-duty truck |
| Name | 2.4G Remote Control Off road Military Card |
| Product Material | ABS/Electronic Components |
| Drive shaft | metal reinforced drive shaft |
| Vehicle suspension | independently reinforced suspension |
| Battery life | about 25-30 minutes (without camera) |
| Charging time | about 120 minutes |
| Battery usage | Vehicle body 7.4V, 500mAh remote control 1.5V * 3 |
Instock
There are no reviews yet.