Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 15 × 10 cm |
| CE | Type |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30 |
| Warning | Keep away fire |
| Remote Distance | About 30m |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 22*19*14.5cm |
| Model Number | RC01 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 110V-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | ABS |
| Brand Name | maumau |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Feature 1 | car toys |
| Feature 2 | rc toys |
| Feature 3 | Children's toys |
| Feature 4 | kids toys |
| Feature 5 | toys for boys |
| Feature 6 | remote control car, rc car, rc cars |
| Feature 7 | Children's gift |
| Applicable age | 6+ years |
Instock
There are no reviews yet.