Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 27 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Hzxvogen Model | HVT250P |
| Origin | Mainland China |
| Plug Type | EU Plug |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | HVT250P ACDC |
| Certification | CE |
| Brand Name | HZXVOGEN |
| function 1 | tig ACDC welding machine |
| function 2 | Arc MMA Stick welding machine |
| function 3 | tig pulse welding |
| Rated Input Voltage (V) | AC 220V±10%, 50/60Hz |
| Rated Input Power (KVA) | 5.8 |
| Rated Input Current (A) | 26.3 |
| ARC Rated Output Current & Voltage | 180A/27.2V |
| TIG Rated Output Current & Voltage | 200A/18V |
Instock
There are no reviews yet.