Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 24 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 0-0.25kg |
| Takeoff Weight | 0-0.25kg |
| Transit Time (Days) | 100m |
| Video Capture Resolution | other |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 1.5V AA*4 |
| Charging Time | 60min |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 31*24*8.6CM |
| Remote Distance | 80-100m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Remote Controller |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | EVYVKV |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | other |
Instock
There are no reviews yet.