Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 22 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric, Electric |
| Model Number | RC BOAT, FY011 |
| Design | Speedboat, Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 10-15mins, About 10-15 mins |
| Remote Distance | About 120M, About 100-150M |
| Dimensions | 33*12.5*8cm, 33.5×12.5x7cm |
| Charging Time | 150mins |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes, Yes |
| Material | Plastic |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y, 14+y |
| Max Speed | 25KM/H |
| Item | RC Speedboat |
| Remote Control Battery | 3*AA (Not Included) |
Instock
There are no reviews yet.