Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 13 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | 2.4G RC Boats 25KM/H High Speed Racing Boat |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Warning | NO |
| Power Source | Electric |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | 25mins |
| Remote Distance | 80m |
| Warranty | xxx |
| Dimensions | 38X12X20CM |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 60mins |
| Frequency | xxx |
| Charging Voltage | 7.4V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.