Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.971 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 21 × 16 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | 4WD |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 15 mins |
| Warning | Keep away from fire |
| Remote Distance | About 25 meters |
| Model Number | RC tumbling car |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 4.8V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 6-12y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars, RC roll car |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Car battery | 4.8V 700mAh |
| Feature 1 | Four wheels drive |
| Feature 2 | 360 degree rollover |
| Feature 3 | Deformation |
Instock
There are no reviews yet.