Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.954 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 23 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 20-30mins |
| Warning | Not |
| Remote Distance | About 20m |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 33×14.5x12CM |
| Model Number | Police Car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 4.8V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.