Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery, lithium battery |
| Barcode | Yes, No |
| Certification | CE, CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20-30 minutes |
| Remote Distance | 30-50M |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 23X11X10cm |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, charger |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V 500mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | GREAT POWER STAR |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Throttle servo | as shown |
| Steering servo | as shown |
| Power | as shown |
Instock
There are no reviews yet.