Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 18 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Processor Main Frequency | (i3) Dual core 2.1 GHz, up to 4.1 GHz/ (i5) Quad core 1.6 GHz, up to 4 |
| Use | Commercial |
| Memory Capacity | 32GB |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Model Number | Q1035GE/ Q1055GE/ Q1077GE |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Core i3-10110U/ i5-10210U/ i7-10710U |
| Type | Mini Desktop, MINI PC |
| Graphics Card Type | Integrated Card |
| Brand Name | qotom |
| Origin | Mainland China |
| Memory | 1 x DDR4 SO-DIMM Socket, up to 32G, No-ECC |
| Storage | 1 x Mini PCIe for mSATA SSD |
| Extension | 2.5" SATA Connector |
| Wi-Fi | No (1 x M.2 for Wi-Fi, E key, Type: 2230) |
| Preload OS | Inactive Windows 10 Pro for test |
| Operating System | Windows, Linux, pfsense, OPNsense, etc. |
| Dimension | 440 x 113 x 44mm |
| Shell Material | Aluminium alloy |
| Onboard LAN | 8 x Intel I226V 2.5G LAN |
| Video Output | 1 x DP, 1 x HD 1.4 |
| Cooling Mode | Fan |
| Warranty | 12 months |
Instock
There are no reviews yet.