Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 20 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 30 minutes |
| Remote Distance | about 60m |
| Scale | 1:18 |
| Model Number | HG4-52 |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Color | Blue-green, white |
| Remote Control Time | 30 minutes |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Product Battery Pro | 7.4V 600mAh 5C lithium Battery |
| Motor | 050-level brushed motor |
| Charging time | about 240 minutes |
| Product speed | 3.1km/h |
| Product Battery | 7.4V 500mAh 3C lithium Battery |
Instock
There are no reviews yet.