Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 25 cm |
| Certificate Number | SPF21037607 |
| CE | Certificate |
| Certification | CE |
| Throttle servo | / |
| Steering servo | / |
| Power | / |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 12-15min |
| Tire Track | / |
| Wheelbase | / |
| Warning | / |
| Remote Distance | 80m |
| Warranty | / |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30.5*20.5*13.8 |
| Torque | / |
| Model Number | 16103 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| 16103 | Rc car |
| wltoys | relogio infantil |
| remote control car | rc cars |
| trx4m | carrinho controle remoto |
| rc excavator | wltoys 144001 |
| wpl c24 | Radio control car |
| rc drift car | scx24 |
| carrinho de controle remoto | wltoys 12428 |
| wltoys 284131 | wltoys k969 |
| mjx hyper go | toys for boys |
| wltoys 124007 | wltoys 144010 |
| rcm loader | wltoys 124017 |
| aviao controle remoto | coche teleredigido |
| car on remote control 4x4 100 | bestuurbare auto |
| rc car off road 4x4 | bestuurbare auto |
| carrinho de controle remoto 4x4 profissi | helicoptero de controle remoto |
| coche teledirigido | boy toy car |
| uzaktan kumandali araba | rc car 4wd |
| carrinho de controle remoto drift | toys for children |
| aviao control remoto | rc 4×4 off road |
Instock
There are no reviews yet.