Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.899 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 22 × 14 cm |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 20mins |
| Remote Distance | About 30M |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 32*14*9cm |
| Model Number | RC Racing Car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.