Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.579 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 22 × 17 cm |
| Certificate Number | 2020012202302497 |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Steering servo | – |
| Power | – |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20MINS |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | no |
| Remote Distance | 25M |
| Warranty | no |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 46*30*12.5cm |
| Torque | – |
| Model Number | 1552/1553/1554/1661 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.