Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 39 × 29 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | K5701, K5701 |
| CE | Type, Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | no |
| Warranty | 30DAY |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | K5701 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 3h |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | "AA" battery/4pcs |
| Remote Distance | 40m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | AT 99 MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Toy type | Electric toys |
| applicable gender | Unisex |
| Color classification | RTR |
Instock
There are no reviews yet.