Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.74 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 29 × 28 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 14800, WLTOYS 14800 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20min, about 60 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4*AA, 7.4V 2000mA USB char |
| Remote Distance | 200m |
| Material | Metal, Plastic, Carbon Fiber |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Warranty | 1 |
| size | 65.0*29.0*29.0cm |
Instock
There are no reviews yet.