Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 50 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | JDM-118F |
| CE | Type |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NO |
| Warranty | 6Month |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | JDM-118F |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 2H |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | 3S |
| Remote Distance | 100M |
| Material | Metal |
| Brand Name | SMODELF |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| The Application of Gender | Male |
| Toy Type | Electric Toys |
| Type of Accessory | Other |
| The Proportion | 1/12 |
| Package Size | L1100mm*W800mm*H710mm |
| The Minimum Ground Clearance | 95mm |
Instock
There are no reviews yet.