Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 15 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 60min |
| Tire Track | 12CM |
| Wheelbase | 40CM |
| Warning | Do not enter the source of the fire |
| Remote Distance | 30M |
| Warranty | 12 months |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 47*16.8*10CM |
| Torque | 45 |
| Model Number | Ferrari F1-75 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 4.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Formula Car | Leclerc |
| F1 Model | Charles |
| F1 toy | F1-75#16 |
| Ferrari F1 | F1 Car |
Instock
There are no reviews yet.