Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 30 × 41 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery/Cell Classification | Lithium Iron Phosphate, LiFePO4 |
| Capacity(Ah) | 72 |
| Brand Name | BLUETTI |
| Origin | Mainland China |
| Capacity | 1, 536Wh |
| IP Rating | IP65 |
| Type | LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) |
| Life Cycles | 3, 500+ Cycles to 80% Original Capacity (Silent Mode) |
| Shelf-life | Recharge to 80% Every 3-6 Months |
| Management System | MPPT Controller, BMS, etc |
| Inverter Type | Pure Sine Wave |
| Power lifting Mode | 3, 600W |
| AC Outlets | 2 x 120V/20A Outlets 1 x NEMA TT-30 |
| USB-A Port | 2 x 18W |
| USB-C Port | 2 x 100W Max. |
| RV Port | 12VDC/30A, 360W Max. |
| Cigarette Lighter Port | 1 x 12V/10A. |
| Pass-through Charging | Yes |
| UPS Switching Time | 15ms |
| Dimensions (L x W x D) | 419.5 x 293.5 x 409.5mm / 16.5 x 11.6 x 16.1in |
| Weight | 33kg / 72lbs |
| Warranty | 6 Years |
| Scalability | AC240 + 4* B210 2* AC240 + 8* B210 (Parallel Connection) |
Instock
There are no reviews yet.