Instock
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Color | black, Blue, Gold, GRAY, Silver, WHITE, Silvery |
| is_customized | no |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | LED Flood Light |
| Model Number | LED Wall Light 1.5W |
| Lighting Area | 1-3square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, study, BATHROOM, stairway |
| Technics | Painted |
| Number of light sources | 1 |
| Material | PVC |
| Warranty | 2 year |
| Shade Type | Acrylic |
| Shade Direction | Down |
| Base Type | Wedge |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Ressessed In |
| Brand Name | WAAJEA |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | No |
| Body Material | ABS |
| Style | Cottage |
| Voltage | 220V, 110V, 90-260V |
| application 1 | PIR Sensor Stairs Light |
| application 2 | PIR Sensor Wall Light |
| application 3 | Recessed Footlight |
| application 4 | Corridor Step Lamp |
| application 5 | Motion Induction Wall Lamp |
| application 6 | Sensor Intelligent Wall Light |
| application 7 | Staircase Stair Step Ladder Foyer Bedroom Light |
| application 8 | Recessed Corner Wall Lamp |
| application 9 | corner light |
| application 10 | stairway light |
Instock
There are no reviews yet.