Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Is Smart Device | YES |
| Power Generation | light |
| Model Number | 5050 |
| LED Chip Model | SMD2835 |
| Average Life (hrs) | 5000 |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | 3.84W/m |
| Occasion | bedroom |
| Specifications (light beads / m) | RGB |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | RGBRW |
| Voltage | 5V |
| LEDs Number/M | RGB |
| LED Chip Brand | Epistar |
| Waterproof | No |
| Color Temp(K) | RGB |
| led strip | with white light |
| led strip light | 200 colors |
| led light controller | NO CR2025 battery |
| rgb led | bluetooth led tape |
| led strips lights | 5M/Roll or 10m/roll |
| 5050 led strip light | Non waterproof or waterproof |
| remote controller 1 | bluetooth phone app controlled |
| led rgb | led light strip |
| led strip non waterproof | diode tape |
| Infrared Remote Controller | 5M Controller Distance |
| Bluetooth Controller | 30M Controller Distance |
Instock
There are no reviews yet.