Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 18 × 5 cm |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Power Generation | SWIVEL |
| Model Number | 5050 |
| LED Chip Model | SMD5050 |
| Average Life (hrs) | 50000 |
| Certification | ce, EMC, ROHS, UL |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | 2.88W/m |
| Occasion | bedroom |
| Specifications (light beads / m) | 12led/m |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | Solve |
| Voltage | 5v |
| LEDs Number/M | 12led/m |
| LED Chip Brand | Epistar |
| Waterproof | No |
| Color Temp(K) | RGB |
| Remote control | without battary |
| battary | cr2025 |
| bluetooch controller | 10M controller distance |
| Type 1 | led strip lights |
| Type 2 | led strip |
| Type 3 | led |
| Type 4 | Remote control |
| Type 5 | Bluetooth |
| Type 6 | Wifi APP Control |
| Type 7 | 1-20M |
| Type 8 | 1-40M |
| Type 9 | 5V |
| Type 10 | Flexible Lamp Tape |
| Type 11 | USB |
| Type 12 | Diode |
| Type 13 | 5050 |
| Type 14 | RGB |
| Type 15 | 24keys |
| Type 16 | 44keys |
| Type 17 | app control |
| Type 18 | 3keys |
| Type 19 | 44keys IR |
| Type 20 | 24keys IR |
| Type 21 | 12leds/m |
| led lights | rgb led |
| rgb usb | bluetooth led light |
| govee led strips | led controller |
| led rechargeabl comping lantarn | led lights 40ft |
Instock
There are no reviews yet.