Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 6 cm |
| Luminous Flux | <60 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | GNL, LED RGB Swimming Pool Light |
| Number of Lights | 7 & Up |
| Warranty | 2year |
| Base Type | FESTOON |
| Protection Level | IP68 |
| Style | Cottage |
| Light Source | LED bulbs |
| Wattage | 6-10W |
| Body Material | STAINLESS STEEL |
| Certification | CCC, ce, pse, ROHS, UL, UL, RoHS, pse, CE |
| Voltage | 12V |
| Power Source | AC |
| Number of light sources | 10~15 |
| Technics | Forged |
| Lighting Area | 10-15 Square Meters |
| Outdoor Lighting Type | Step Lights |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | Canagrow |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Landscape lighting |
| 1Item Type | Underwater Lights |
| 2Item Type | pool light |
| Application | Swimming Pool |
| Features | Swimming Pool Bright Light |
| Color temperature | RGB Changable |
| Number of LED Chip | 6/9/12pcs led |
| Scenes | Spa pool, garden view |
| 1control method | Synchronous remote control |
| 2control method | WIFI control |
| 3control method | DMX512 control |
| 4control method | External switch remote |
| material | Thick aluminum substrate |
| size | 230 x 230 x 48 |
Instock
There are no reviews yet.